Kas müük on kõikvõimas?
Ehk siis teisiti: kas müüa on võimalik kõike ja tulemus sõltub ainult sellest, kui hea on müüja?
Arvata võib, et mingil ajahetkel on iga ettevõtte juhil tekkinud mõte, et annaks õige müümise üle spetsiaalselt sellele spetsialiseerunud müügifirmale. Saaks lahti pidevatest muredest, mis seotud müügitöö organiseerimise ja haldamisega, alalõpmata vahetuvate müügimeeste otsimisega, nende väljaõpetamise ja pideva motiveerimise vajadustega. Maksaks müügifirmale igakuiselt tehtud töö eest, tulemused muudkui kasvaks ja asi ants.Kas eelpool öeldu ikka peab 100%-liselt paika olenemata müüdavatest kaupadest või teenustest?
Vaatame asja natuke lähemalt. On peaaegu tõsi, et iga kaupa või teenust saab müüa, kui ainult hind võimalikule ostjale sobilikuks kohendada. Aga kuskil tuleb piir ette ja kahjumiga ei taha keegi oma kaupa müüa. Vahel ostetakse kaupu või teenuseid ka vaatamata nende hinnale, aga ainult kindlatel juhtudel – siis, kui asja on väga-väga vaja ja kuidagi muud moodi ei saa, või siis, kui selle kaubamärgiga ollakse harjunud ja nõus ka maksma selle harjumuse säilitamise eest. Niisugused ostud moodustavad aga siiski ainult murdosa konkreetse kauba või teenuse võimalikust müügipotentsiaalist. Et neid saaks müüa juba suuremale hulgale potensiaalsetele klientidele, tuleb vaadata üle paar olulist seika.
Mis võiks olla konkreetse kauba või teenuse see eelis, mida saab müümisel argumendina kasutada (unique sales point)? See võib olla
- hinnaeelis (odavam kui analoogiline kaup või teenus konkurentidel)
- kvaliteedieelis (kvaliteetsem/vastupidavam kui konkurentidel)
- uudsuse/kaasaegsuse eelis (teaduse/tehnika viimane sõna, innovatiivsem või uuem kui konkurentidel)
- valiku eelis (kaupade või teenuste valik on laiem kui konkurentidel)
- oma vajadustele kohandamise eelis (võimalik muuta kaup või teenus täpselt selliseks, mis sobib ostja vajadustega kõige paremini)
- kaasneva teenuse või kauba eelis (tasuta saab juurde näiteks konsultatsiooni/olukorra auditi vms)
- püsikliendi eelis (ostuga saadakse püsikliendiks ja sellega saab edaspidi kaupu või teenusi samalt müüjalt eelistingimustel)
- kaasnevate klienditeenuste eelis (paremad tähtajad maksmisel, tasuta tarne, on-line asjaajamine vms, mida konkurendid ei paku)
Nagu näha, kordub nende eeliste kirjeldustes väljend „… kui konkurentidel“. See ongi konkreetse kauba või teenuse unique sales point ja müümisel on niisuguse olemasolu asendamatu. Alles siis, kui see on ettevõttes turundusega tegelevate inimeste poolt välja mõeldud või paika pandud, on mõtet mõelda, kuidas juba müügitööga müügitulemusi saab suurendada.
Ja siis on mõtet pöörduda vastava sooviga ka Fontakti või mõne muu müügifirma poole, kes pakuvad teiega koostöös välja võimaliku kava müügitulemuste kasvatamiseks. Fontakt aitab teie ettevõttele panna kokku spetsiaalse mudeli, kuidas uusi kliente leida ja müügitulemusi kasvatada. Teenusega saad lähemalt tutvuda SIIN. Tutvu ka meie telefoniäpiga, mis aitab kiiremini ja kvaliteetsemalt kontakteeruda ettevõtete erinevate vastutavate isikutega. Seda saad teha SIIN.