Tagasi

Ära lase kriisil oma ettevõtet põhja vedada. Teeskle, et kõik on hästi!

Jaga:

SVG placeholder SVG placeholder

Juba kaks aastat oleme seilanud koroonaviiruse heitlikel lainetel, mis on ettevõtete juhtimisel ja tegevuse planeerimisel paljugi segadust tekitanud. Nii ei ole olnud ettevõtetel võimalust juba ammu pikki arenguplaane teha. Pandeemiast tingitud inflatsiooni ja hindade meeletu kasv ning erinevad tarneraskused panevad paratamatult mõtlema, et kõik see mõjutab majandust negatiivselt juba pikalt. Nüüd on lisandunud veel sõda Ukrainas, mis on paljude ettevõtete tarneahelad lõhkunud ja mitmel pool ka turud sulgenud.

Kõik see on tekitanud olukorra, kus on tark kasutusele võtta meetmeid oma ettevõtte pinnal püsimiseks, et ei juhtuks sama või hullematki kui 10 aastat tagasi läbielatud kriisi ajal.
Raha on mõeldud ringlema ning me saame majanduse jätkusuutilkkust mõjutada kas pidurdades oma tegevusetusega rahavooge ja süvendades sellega praegust majanduslangust, või siis vastupidi, leevendades seda kaasa aidates raha liikumisele ja hoides nii majandust toimimas. Just viimast varianti toetab suure tõenäosusega suurem osa ettevõtjaid, kes on ka valmis selleks oma tööprotsesse vastavalt kohandama.

Müük toidab ettevõtte käivet nagu hapnik hoiab käigus inimorganismi. Kriisi ajal on oluline kohaneda, säilitades samas panustamise müüki ja turundusse. Fontakt OÜ alustas oma tegevust 2006. aastal, kui Eesti majanduslik olukord oli samuti suurel määral pessimistlik. Me aitasime ettevõtetel oma protsesse vastavalt olukorrale kohandada ja avastada endale uusi turge ja müügivõimalusi. Paljud neist firmadest tulidki peaaegu lootusetust olukorrast edukalt välja, leides kliente uutelt turgudelt ja suurendades käivet olemasolevail. Tänaseks on enamus meie tolleaegseid kliente endiselt majanduslikult edukad!

Fontakti meeskonna soovitused, et säilitada ja tõsta kriisi ajal oma müüginumbreid:

  • Vaatamata koroonapiirangute kaotamisele Eestis ning leevendamisele paljudes muudes riikides, kasutage siiski ettevaatusabinõusid viiruse leviku tõkestamiseks, et vältida ettevõtte igapäevase tegevuse pidurdumist. Viirus on siiski olemas ja endiselt ohtlik.
  • Aega hakata kontoris käima! Koosolekuid tuleb kindlasti vahelduseks ka viia läbi füüsiliselt (inimesed vajavad näost-näkku suhtlemist). Aga vajadusel saab neid edukalt läbi viia ka erinevate videosildade abil nagu näiteks Zoom, Skype, Microsoft Teams vms.
  • Leidke ja tehke endale selgeks argumendid, kuidas teie tooted/teenused aitavad ka teie klientidel paremini kriisiga hakkama saada. Kasutage müümisel just neid! Näiteks Fontakt aitab ettevõtetel müüki kasvatada ning meie teenused on täna eriti vajalikud neile, kes vajavad uusi kliente ja uusi turge.
  • Tasub üle vaadata ka taaskord oma sihtturud ning need hajutada ja luua uusi kliendisuhteid. Selleks on Fontakt välja töötanud uuendusliku telefoniäpi, millega jõuavad müügitöötajad esialgu kõigi Eesti ettevõtete ning nende otsustajateni ja saavad selle abil teha müügikõnesid või kokku leppida kohtumisi.
  • Kuna kodus töötamine on saanud normaalsuseks ja paljudele inimestele see sobib ning inimesed on ka efektiivsemad, siis ei tasu seda trendi täiesti murdma hakata. Aga kindlasti tasuks üle vaadata olemasolevad töövahendid- kas need toetavad seda? Kui mitte, siis tasuks kasutusele võtta hea CRM lahendus, mis võimaldab paremini kaugtööd korraldada, läbi viia ning kodus töötavate müüjate tegevusi ja sooritusi jälgida reaalajas. Tutvu Fontakti CRM lahendusega.
  • Hea kõnekeskuse lahendus, ka Fontakti poolt pakutav, võimaldavad teha ja vastu võtta, salvestada ja mõõta kõnesid kõikjal, kus on internet, ka kodukontoris ning seda ka nutitelefonis või lausa tahvelarvutiga kasutada.
  • Müügi kasvatamiseks või uute tarnijate leidmiseks kasutage spetsialistide abi, kes aitavad teil panna kokku õige kliendibaasi potentsiaalsetest klientidest ja vajadusel need ka läbi helistada, kaardistada kliendi vajadused ja kohtumised kokku leppida.
  • Leidke meie  spetsialistide abil kliente ja miks mitte ka tarnijaid turgudelt, kus üldine paanika pole veel maad võtnud. Saame teid abistada pea 40 riigis üle terve maailma.

Ehk teeskle, et kõik on väga hästi, sest kui konkurendid on äraootaval seisukohal, siis võitjad tegutsevad- otsivad uusi võimalusi ning pööravad tekkinud situatsioonis oma tugevad küljed konkreetseks kasuks. Kriisisituatsioon on ajutine ning lühinägelik ja negatiivne mõtlemine võib viia ettevõtte allakäigule. Püsige elus ja tegutseme edasi!

Jaga:

SVG placeholder SVG placeholder
SVG placeholder Eelmine
Järgmine SVG placeholder