Tagasi

Kuidas müüa ärikliendile rohkem kriisi ajal

Jaga:

SVG placeholder SVG placeholder

Kriisiajal kahaneb müük pingutustest hoolimata – nii kõlab üks levinud eksiarvamusi. See võib nii juhtuda, paljudel ettevõtetel see nii juhtubki, osal neist tõesti paratamatult, aga kindlasti ei pea see nii minema kõigi jaoks.

Müük kahaneb siis, kui jätkatakse nii nagu harjutud, kui ei muudeta oma tegevuses sissejuurdunud malle. Mis on siis need asjad, mida peaks muutma?

  • Rohkem tähelepanu klindibaasidele ja nende ajakohasusele! Kriisile on omane see, et mingitel tegevusaladel tõesti tegevus kas peatub või jätkub tunduvalt väiksemas mahus. Kindlasti pole need ettevõtted kriisi ajal kõige parem sihtrühm müügi jaoks ja seda tuleks arvesse võtta. Kuidas muuta oma andmebaasi nii, et see vastaks praegustele kriisiaja nõuetele, vaata SIIT.
  • Laienda oma võimalike klientide ringi! Mis ajast on pärit teie kliendiandmebaas? Kas keegi on selle täiendamisega ja ajakohastamisega regulaarselt tegelnud? Kui vastused neile küsimustele ütlevad, et andmebaas pole päris ajakohane ega täielik, siis on sealt tõenäoliselt puudu firmasid, kes võiksid teilt ka osta või tellida. Võimalik on müüki laiendada ka päris uutele sihtgruppidele, aga ka selleks peab saama nendest andmebaasi. Päris üksi oma jõududega seda teha on kulukas ja aeganõudev. Siin saab abi Fontaktilt, kelle andmebaas on Eesti värskeim ja infomahukaim koos vastutavate isikute otsekontaktidega, vaata lisa SIIT.
  • Kasuta oma müügiressursse efektiivsemalt! Kriisiajal tundub, et kuigi müügimehed teevad tööd võib-olla rohkemgi kui enne, ei tule tulemusi. Võimalused ”tühilaske teha” on kindlasti suuremad kui enne kriisi algust. Seda on võimalik aga vältida, kui müüjad saaksid kätte ainult need kliendid, kes on juba potentsiaalselt pakutavast tootest või teenusest huvitatud. Ja siin tuleb appi Fontakt oma müügiteenusega, loe selle kohta SIIT.
  • Suhtle müümiseks firmas inimesega, kes otsustab just teie toote või teenuse ostmise või tellimise üle! Juba olemasolevate klientide puhul on enamasti need teada ja asi enesestmõistetav. Kindlasti mitte aga selliste firmade puhul, kes pole teilt ostnud või tellinud, ega ka selliste, kellega teie müügimeestel pole enne kontakte olnudki. Otsustajate kontaktid koos otsustusvaldkonnaga on Fontakti andmebaasides olemas, loe sellest SIIT.
  • Kohanda oma turundustegevus muutunud oludega! On mõistetav, et senised kanalid ei pruugi enam sama efektiivselt toimida: messe ja laatu ei toimu või on seal külastajate arv piiratud, välireklaam ei jõua enam kõigini, kuna inimesed, ka otsustajad firmadest, seal enam ei liigu üldse või liiguvad vähem. Oma sõnum peaks ometi jõudma sihtrühmani. Kindlasti tuleks mõelda, kuidas ja mille kaudu nendeni jõuda. See on jõukohane tegevus igale kogenud turundusjuhile, aga abi saab ka Fontaktist, vaata ka SIIT.

Ja muidugi – ära lase nina norgu! Kriis võib anda võimaluse just sinu ettevõttele!

Jaga:

SVG placeholder SVG placeholder
SVG placeholder Eelmine
Järgmine SVG placeholder