Tagasi

Edukaks müügitööks ettevalmistused

Jaga:

SVG placeholder SVG placeholder

Anname müüjale kätte ta töövahendid, õpetame, kuidas vormistada tellimusi, saadame tööle ja ootame tulemusi … mida ei tule. Tuttav tunne? Näide oli küll natuke äärmuslik, aga leebemas vormis on see väga levinud olukord. Mis siis läks valesti? Mis oleks pidanud olema teisiti? Siin tulevadki mängu ettevalmistused – nii ettevõttes müügitööks üldse kui ka müüjatele suunatud. Siin vaatame neid esimesi, siis seda, mida ettevõte saaks ja peaks tegema, et müügitöö saaks kulgeda edukalt.

  • Kõige tähtsamana tulevad siin meelde kliendid. Kõige viletsam on olukord siis, kui iga müüja peab ise vaatama, kust ta kliente leiab. Natuke parem on see, kui ta saab mingi liigendamata andmebaasi. Ja kõige parem on muidugi, kui müüja lauale jõuavad ainult müüdavast tootest või teenusest huvitatud kliendid. Kahe äärmuse vahele jääb terve hulk võimalikke olukordi. Kindlasti saab siin iga ettevõte ise midagi ära teha – niipalju kui selleks on ressursse ja oskusi. Kui aga neid ei ole või ei ole neid piisavalt? Loe SIIT, mis ette võtta.
  • Oluline on hea klientide segmentatsioon kliendibaasis. Ei ole ju müüdavast tootest või teenusest huvitatud kõik kliendid, ükskõik kui hea see ka poleks. Otsustav on ikkagi iga kliendi puhul tema ostupotentsiaal ehk see, kui tõenäoline on see, et ta ostab või tellib, samuti ka, kui suur võiks olla ta ost või tellimus. Neid mõjutavaid asjaolusid on terve hulk, alates tegevusalast ja asukohast ning lõpetades kliendi rahalise seisuga. Neid kõiki arvestada on paras peamurdmine, kui just appi ei tule asja läbi ja lõhki tundvad spetsialistid. Õnneks on nad olemas, loe selle kohta lisa SIIT.
  • Toetavad turundusmeetmed tagavad müümisprotsessi alguseks ja selle ajal, et toode või teenus on klientidele juba eelnevalt tuttav. Võtteid selleks on mitmeid ja need nõuavad nii eriteadmisi kui -vahendeid. Kui neid ka teie ettevõttel olemas ei ole, pole lahti veel midagi, vaata asja kohta SIIT.
  • Andke oma müüjatele müügitööriistad, mis ei lase kaotsi minna ühelgi kliendikontaktil ja fikseerib need kõik reaalajas. Nii ei too tagasilööke ühegi müüja lahkumine või ajutine äraolek, vastamata ei jää ükski kliendi pöördumine ja müügijuhtimisel on alati olemas andmed, et teha vajadusel kiireid ning põhjendatud muudatusi. Kõigeks selleks vajalikest tööriistadest saab lugeda lisa SIIT ja SIIT.

Ettevalmistused on tehtud – nüüd juba tõesti edukaks müügitööks!

Jaga:

SVG placeholder SVG placeholder
SVG placeholder Eelmine
Järgmine SVG placeholder